keď som na dno malého smetného koša vložila poskladanú stránku novín. Ak nejakým zázrakom človek prišiel po igelitku (obyčajne pri nákupe v zahraničí), opatroval si ju do rozdratia:) Igelitky sú praktické (aj papierové vrecká by boli, keby boli:) ), ale keď ich vidím zavesené vysoko na strome, kam ich vietor dofúkol, tak vždy mi napadne, že ako dlho tam asi bude. Jednu takú sledujem už pol roka. Zatiaľ sa drží a drží:)
Tie igelitové tašky by mali stáť oveľa viac ako nejaké smiešne 3 centy aby sa Ľuďom vôbec ich neoplatilo kupovať alebo aby ich tá cena prinútila ich používať viackrát. Osobne som si igelitku v obchode nebrával ani za čias keď ich niektoré predavačky zákazníkom doslova vnucovali a nechápem ludí čo ich majú len na jedno použitie. Mnohé vtáky a ryby si igelitky mýlia s potravou. Na mori pláva plastový ostrov ktorý je 14 krát väčší ako slovensko.https://www.google.sk/url?sa=t... Používaním igelitiek, balenej vody v plastových flašiach a tiež tovarov z plastov sa hromadi obrovské množstvo odpadu. Podla mňa by nie len za igelitky ale aj za žiadny tovar zabalený v plastoch nemali udelovať žiadne body aby ludia minimalizovali používanie plastov.
miesto toho, aby sa branilo uzivaniu platovych tasiek ich zbytocnym predrazovanim, aby sa "mudre hlavy" mali zamysliet nad tym, ako tie mnozstva odpadu druhotne spracovat a vyuzit... jeden priklad: u nas v Ziline na sidlisku su lavicky z dreva. Po cca 5 rokoch prehnili (resp. ich hnilohou sa polamali pod vahou). nebolo by lepsie kedy boli vyrobene z odpadoveho plastu? zivotnost nasobne vyssia, usetrili by sa nejake tie stromy a vyuzili by sme cast "plastoveho ostrova". a takych prokladov je mnoho
Na Slovensku sa aj mnoho plastov druhotne využíva napríklad na výrobu odpadových rúr, rôznych stavebných materialov ale odpadové rúry aj tie nepoužité sa už ďalej nerecyklujú. Z niektorých plastových fliaš sa vyrábajú aj nové flaše. Tákéto možnosti ale nie sú v prípade nelegálnych skládok. O drevo sa treba starať treba ho natierať. Aj bolo ale aj nebolo. Bolo by to dobre lebo by sa využil odpad ktorý sa nevyužíva. Nebolo by to dobre pre ľudí ktorý na týchto lavičkách budú sedávať, pretože plasty majú negatívny vplyv pre zdravie ludí. V televízi myslím že to bolo v relácii VAT dávali že Slovenský vedci objavili novú technologiu kde sa dá z 1 tony odpadu vyrobiť podla nich až 600 litrov ropy. Netvrdím že majú namiesto plastových tašiek ľudia začať používať papierové tašky lebo tým by sa zvýšila spotreba dreva čo by nebolo dobre. Lepším riešením je namiesto plastových tašiek pužívať látkové tašky. Lebo niektoré látkové tašky vydržia aj dlhé roky. Ľudia by mali 1. Odpad nevytvárať. 2. Odpad znovupoužívať napríklad v prípade plastových tašiek by mali tú istú tašku použiť viackrát(ktomu by mohla dopomôcť ich zvýšená cena). 3. Odpad triediť. Toto poradie by malo ostať zachované. https://www.google.sk/url?sa=t...
Osobne je mi jedno ci v Tescu dostanem igelitku alebo nie, ale nechapem dve veci: 1. Vas komentar: "Ani sa nečudujem, že článok je bez možnosti diskusie...". Kedze sa jedna o platenu tlacovu spravu (sam uvadzate ze reagujete na inzertny clanok), je snad logicke ze tam nebude diskusia. Alebo ste zvyknuti na diskusne forum aj pri inych typoch reklamy? 2. Co ste nepochopili na tom, ze Tesco dava "zelene body " za nakup urciteho typu produktov ktore su oznacene ako ekologicke? Tato spolocnost sa evidentne snazi prezentovat ako spolocnost priatelska k zivotnemu prostrediu, takze aj tato marketingova iniciativa logicky zapada do tohoto obrazu. Tlacova sprava na ktoru reagujete uvadza, ze "zelene body" sa teraz daju ziskat aj za ine produkty nez doteraz. Nikto netvrdi, ze ich dostanete aj za to, ze si nieco nekupite (v tomto pripade igelitovu tasku) Chcel by som zdoraznit, ze nekomentujem samotnu kampan Tesca, len nechapem co konkretne vlastne kritizujete.