Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Absolútna neprofesionalita Markízy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Mne príde

čudné hľadať profesionalitu v správach Markízy, mne príde zbytočné vôbec také správy pozerať :-)
 

 

Lenže je to televízia s najvyššou sledovanosťou.
A keď už som náhodou zachytil tie nezmysly v popoludňajších správach, tak ma trošku držala zvedavosť, či to aspoň s postupom času dajú na správnu mieru. To, že to budú hnať až k takým absurdnostiam, som vôbec nečakal.
 

A Nový čas

sú najpredávanejšie noviny a rôzne pochybné reality šou sú najsledovanejšie programy. Napriek tomu ich nečítam a nepozerám, vážim si svoj voľný čas a nie som ochotný znižovať latku svojej náročnosti a vkusu. Odporúčam to aj vám. Aj keď chápem, že vás k sledovaniu správ o vymenovaní arcibiskupa hnala profesionálna zvedavosť.
 

Otec Vojtko dobre ze ste na to

poukazali
kedze podobnych nezmyslov je v mediach viac nez dost

Jedine co ma na celom trapi je kauza Bezak ako taka
vobec k nej nemalo dojst, zodpovedni si to mali lepsie zvazit a riesit inak
pretoze Cirkvi na Slovensku sa tym velmi uskodilo
a to bez ohladu na to kde je pravda (ako laik to nemam sancu zistit)
 

 

Aj mňa to veľmi trápi.
Zdá sa mi, že vážnosť situácie podcenili (každý zo svojej strany) aj arcibiskup Bezák (ktorý bol do poslednej chvíle presvedčený, že si ho netrúfnu odvolať) aj nuncius a kongregácia pre biskupov (ktorí nepočítali s tým, že namiesto rešpektu voči Svätej Stolici, staví Bezák na mediálnu podporu; urobili tú chybu, ako keď sa mi jedna mamička sťažovala na svojho 12 ročného syna, že odvráva, keď ho posiela vyniesť smeti, že prečo musí zrovna on; keď som sa jej spýtal, či to aj synovi vysvetlila, tak sa čudovala: veď je dieťa, tak má poslúchať).

A najviac tým samozrejme trpí Cirkev na Slovensku.
Ublížilo sa aj biskupom, keď ich obviňovali, že mlčia. Sú v pozícii, keď si nemôžu dovoliť hovoriť dohady, veď samotnej kauzy účastníkmi neboli. Vedeli azda o málo viac, než ostatní ľudia (a menej ako F.Mikloško).
A keď sa arcibiskup Zvolenský poddal tlaku, aby sa vyjadril, jeho slová boli prekrútené - dnes z jeho vyjadrenia si už nikto nič nepamätá, len to, že "Cirkev sa Bezákom očistila" - pritom toto on nikdy nepovedal.
 

Pokial si pamatam tak zmysel

Zvolenskeho slov bol v tom ze kauza Bezak vedie celu cirkev na Slovensku k ociste, proste kazdy clovek je vedeny k tomu aby sa nad sebou zamyslel
cize ocistuje sa kazdy, nie len Bezak a uz vobec sa neocistuje cirkev tym ze Bezak z nej odchadza ako to napisali noviny
ale Zvolensky spravil medialnu chybu: mal hned ziadat o dementi ked zistil ze ho prekrucaju, co uz "synovia tohto sveta su ovela obozretnejsi ako synovia svetla ...."

Osobne si myslim, ze najviac by vec vyriesilo otvorene vysvetlenie

Som ale zvedavy otec Vojtko ako si vysvetlujete slova sv Otca k tejto kauze: ze ide o problem kolegiality biskupov na Slovensku
Ako to mame chapat ? Co tym chcel sv Otec povedat?
 

knieža,

iste poznáte kolegov mušketierov: všetci za 1, ...

Niečo podobné potrebuje aj rodina: keď matka celý deň učí škôlkára, že po WC sa umyjú ruky, ale večer príde otec a povie, že načo, že nemusí, veď si ich umýval predvčerom-tak to asi kolegialita nie je :(

aj KBS sú "rodina": keď 1 biskup odmietne vysvätitť 2 za kňazov pre ich homosexuálne sklony a iný biskup s tým nemá problém - je to kolegialita???
a je to v súlade s vierou?
a ...
 

zalezi ci o tom vedel

aj papezovi sa stalo ze snal exkomunikaciu z cloveka ktory potom narobil problemy (WIliamson z FSXXP)
vsetko sa ustrazit a ukontrolovat neda.
Ja viem zasa o clovekovi ktory patril tusim pod Sokola a bola mu odmietnuta vysviacka, ale tusim roznavsky Filo ho vysvatil (ten clovek je mesuge uz z laickeho pohladu a mal by sa liecit) cize taketo pripady sa stavaju aj inde .... a nemusia byt nedostatkom kolegiality
 

ďakujem

za upozornenie:
vypadla mi dôležitá okolnosť:
seminaristi boli z 1 diecézy a AB. Bezák z inej - vtedy sú presné pravidlá, že MUSí mať podklady, PREČO ich odmietli vysvätiť v ich "otcovskej" diecéze.
Ktorý pozemský šéf by si toto nechal robiť od kolegu?
A ešte v takej zásadnej veci?

Aj kňazi sú len chlapi =ješitní ;) preto máš pravdu, že v princípe by vysvätenie v inej diecéze nemuselo byť nekolegiálne:
napr. v prípade, že by mali napr. 2 Kováčov (mali sme v parlamente), 1 by nebol hodný vysviacky, ale "DOMA" by omylom zamietli toho druhého Kováča.
Po zistení chyby by ho iste radšej vysvätili v inej diecéze, aby biskup nemusel meniť SVOJE rozhodnutie-teda by vlastne išlo o pravú kolegialitu

Ale uznáš, že toto je diametrálne iný prípad, ako VEDOME a natruc vysvätiť 2 homosexuálnych novokňazov :(
 

prave spochybnujem

to vedome a natruc

proste do Bezakovej hlavy nevidis, mozno ho oklamali a podobne
alebo len presvedcili ze to s nimi nie je take zle, tazko povedat
ale aj Zvolensky sa sekol podobne ked vysvatil chlapcov z Jarku
proste neustrazis vsetko ...

ten udajny zly umysel je len tvoj dohad, vela ludi co ho pozna osobne prave hovori ze Bezak je maximalne konzervativny co sa tyka moralky
takze moze ist aj o ohovaranie Bezaka a pod ...
Aj z hladiska katolickej moralky je nepripustne druhemu pripisovat bez dokazov zly umysel

ale pytal som sa Otca Vojtka, dufam ze mi odpovie na moju otazku ...
 

takže podľa katolíckej morálky

len kniežatá môžu osočovať?

kde som napísala, že Bezák konal "so zlým úmyslom"??? :(
čo mi to pripisuješ?

VEDOME a so zlým úmyslom je podstatný rozdiel :(

VeDEL, prečo tých 2 nechcú vysvätiť a VEDEL, že KOLEGA z ich diecézy s tým nesúhlasil a vedome konal proti nemu. (bolo to ako ukradnúť auto na chytenie zlodeja - možno si myslel, že tým dosiahne dobro a spravodlivosť-ale nedosiahol)
Rovnako ako VEDEL, že pápež ho PISOMNE žiada, aby nezverejňoval svoje odvolanie, a on tak urobil v plnom kostole pred (pripravenými?) kamerami.
VEDEL, že nemá vystupovať v médiách - a urobil tak.
VeDEL, že mu Pohodu môžu zabrániť, tak to zatajil.
vedel, a ...

Ako Adam s figovým listom

no, hotový pápežský nuncius ;)

Ja ho nesúdim, len citujem.
Z dôveryhodného zdroja mám informáciu, že chcel odstúpiť, potom dostal návštevu 1 muža a názor zmenil.
 

a ktoreho muza? zeby MIkloska?

Z dôveryhodného zdroja mám informáciu, že chcel odstúpiť, potom dostal návštevu 1 muža a názor zmenil.
----
treba si pozriet diskusie dozadu, kym bol arcibiskupom tak bolo kopec prispevkov od ludi ktori vedome stvali proti nemu(proti Bezakovi), proste ludia su hyeny
teraz zasa stvu proti KBS, ale vzdy to musi byt PROTI niekomu
podla mna je to chore .... to uz je diagnoza
 

Prepáčte,

ale na Bezáka bol vyliaty kýbeľ toho najodpornejšieho svinstva, a to chcete aby pokorne zniesol? Ako by ste sa cítili vy, keby to niekto spravil vám? Vari by ste poďakovali pánubohu, ako to pekne smrdí a chodil s tým medzi ľudí? On nechce nič, len očistiť svoje meno od tých splaškov. Ja byť vami, jeho kolegami, tak radšej som ticho, lebo nikto z vás sa ho nezastal. A musíte vedieť, že tie dôvody sú absurdné, hnusné a hlavne nepravdivé.
Juj, rozohnila som sa! Ale keď stretávam jeho rodičov a vidím, ako sa trápia, tak ma vždy pochytí taká zlosť na toho hnusného alebo tých hnusných udavačov. Nemajú ani odvahu, aby, ak majú nejaké výhrady, to napísali neanonymne.
Zatiaľ ma nič nepresvedčilo o tom, že tie udania nešli z cirkevnej vrchnosti.
 
Hodnoť

Dať na spravnu mieru

"Menovanie sa uskutočnilo v tajnosti, s vylúčením verejnosti." Vraj: čoho sa boja?
Menovanie biskupa sa vždy pripravuje v tajnosti. Všetci účastníci jednania sú viazaní mlčanlivosťou, až kým menovanie nie je oficiálne oznámené.
Tak tých ,, tajnosti " sa kona akosi veľa . Potom sa čudujete , že tomu už nerozemujú nie len redaktori , ale ani sami veriaci.A to nie len v tomto konkretnom prípade.
 

 

Tá mlčanlivosť pri voľbe biskupa má svoje logické dôvody.
Takmer vždy sa zvažuje aj viac kandidátov. Napokon ten, ktorý je vybraný, je pozvaný na nunciatúru, kde mu oznámia, že sa má stať biskupom. Dostáva čas na rozmyslenie, a až keď voľbu príjme, prichádza k zverejneniu.
Ak voľbu neprijme, nikto sa nedozvie, že bol navrhnutý, a hľadá sa iný kandidát.
Predchádza sa tak tlaku zvonku na kandidáta. Ak neprijme, nikto v bulvári nepretriasa, prečo voľbu neprijal. Nového kandidáta zase nikto neoznačí, že je len náhradník.
To je len zopár dôvodov, prečo je výber biskupa chránený mlčanlivosťou.
 
Hodnoť

Pán M. Vojtko

je to len reakcia na Vaše vyjadrenie - Absolútna neprefesionalita / redaktorky / Markíza. Tú kauzu nevyrobila Markíza a jej redaktori a že o nej informujú , je to ich zamestnanie . Ale tieto kauzy čo ste vyrábili , to nie je zamestnanie menovaných osôb , - tak sa hierarchia berie u veriacích , ale p o v o l a n i e . A to je / by mal byť / riadný rozdiel. A to že kauzy sú a zdá sa ešte budú , sa nedá válať na neprofesialitu , bulvar a pod. To veľkopánstvo , odtrhnutie sa od bežneho veriaceho človeka / moralkou , bohatstvom , nemožnosť nie kritizovať , ale povedať pravdu / zvonček , vyberanie pri dverách do vreciek platenie za pohreb , sobaš .../ treba sa už konečne zamyslieť. To nie je Kristové učenie , ale korbáč na nás čo sa hlasime ku Kristovi a inak konáme. Ale 100 , 1000 X to viac platí o a pre tých , čo ho prijali hlásať ako p o v o l a n i e .
 

 

Poprosim pana este raz si precitat blog. Nie je o ziadnej kauze (ak za kauzu nepovazujeme amatercinu a [ne]dobrovolne zavadzanie spravodajstva tv markiza). Je o rozcarovani a o nepravdach v tv novinach. Jediny, kto tu chce nasilu natlacit nejaku kauzu ste vy, vazeny panko! A aj spolu s tv markiza, ktora by za inych okolnosti o podobnu info ani nezakopla!! Slovac, zobud sa uz konecne a otvor oci!!!
 

 

Mám dojem, že záver Vášho príspevku jasne naznačuje, čo je Váš problém.
Potom nečudo, že nie ste schopní kritického hodnotenia faktov. Viac asi nemá zmysel písať - už Vám to tu vysvetlili druhí.
 
Hodnoť

 

Ad stano pravda:
Ak treba dať niečo na správnu mieru, potom treba dodať aj toto:
1. o každej kauze sa dá informovať rôznym spôsobom, p. Vojtko kritizoval nevedomosť redaktorky (čo sa rovná neprofesionalite) - mala si zistiť fakty, je to jej povolanie. Preto vyznieva jej reportáž ako amatérska alebo bulvárna - polopravdivá - vyberá fakty a kladie ich do súvislostí, ktoré skresľujú informáciu.
2. kladiete vedľa seba argumenty rozličnej váhovej kategórie: neochota diskutovať a zvonček a poplatky - týmto všetkým sa mala hierarchia odtrhnúť od bežného človeka. Asi nemáte veľkú skúsenosť s cirkevným životom, lebo asi (ne)viete, že zvonček je bežný spôsob získavania prostriedkov. Celkom iná je otázka neochoty diskutovať (dovolil som si to zovšeobecniť). Týmto sa hierarchia zásadne vzďaľuje od bežných ľudí, bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú veriaci, v tom s Vami súhlasím.
 
Hodnoť

 

"Katedrála nebola uzavretá, mohol do nej vstúpiť každý" To je ako keby som zavesil oznamenie o tenri za 3,6 miliardy korun na nastenku a hajil sa "ved kto chcel si to mohol prist pozriet". oh wait, to sme tu uz raz mali. Ano, keby som nahodou isiel okolo katedraly, tusiac, ze na obed bude modlitebne stretnutie a J.E. biskup Orosch oznami takto zavaznu informaciu, isiel by som. Ma zmysel sa vobec priputat v aute? Ved ked viem, ze naburam, tak sa pripasam niekolko sekund/minut pred tym. Inak ma tie pasy len obmedzuju, nie? Iste, absurdne pripady. Rovnako ako obhajoba v tomto konkretnom bode.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 2 812
 2. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 2 189
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu! 1 664
 4. Mišo Šesták: Ako známy rómsky muzikant zhudobnil vypálenie Lučenca ruskou armádou 1 432
 5. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 1 343
 6. Martin Ondráš: Minister pochopil, že Agrokomplex patrí pod jeho rezort, výborne! 1 142
 7. INEKO: Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv 1 103
 8. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 794
 9. Adam Puškár: Obec Marianka varuje Stupavu pred výstavbou projektu Habánky 787
 10. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 722

Rebríčky článkov


 1. Naďa Mitanová: Neodoslané listy, pozabudnuté sny, záhrady zarastené burinou...
 2. Richard Gajarský: Šialené komentáre k článkom.
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu!
 4. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 5. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 6. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 7. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 8. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 9. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 10. Miriam Studeničová: Nepokoj duše


Už ste čítali?