Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fatimské posolstvo (5) - dve časti tajomstva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

mam zavaznu otazkuô. Rusko predsa vzdy bolo krestanske a dovolim si tvrdit, ze vacsina obycajnych ludi si svoje krestanske presvedcenie aj ponechala. Tak o ake obratenie Ruksa ide? ci su politici dolezitejsi nez bezni ludia? VED KOLI ZOMRELI ISTE AJ PRE SVOJE PRESVEDCENIE, TO AKOZE NEBOLO DOST?

prenasledovanie tohto autoritarskeho rezimu nebolo vobec smerovane len na RKC. Komunisti predsa nicili vsetky duchvone autority, vratane vajdov u romov a kmenovych nacelnikov u Mongolskych kmenov a odobne. Nenicili iba krestanov, dokonca v strednej europe s cirkvou de facto spolupracovali ( aj ked ju deformovali) a odvolavali sa na nabozensku slobodu pred ostatnym svetom.

No a prilis vela toho casu na obratenie ten svet nedostal. Tie udalosti sa odohrali prilis skoro, a de facto neexistovala ZIADNA realna sanca, ze by to Lucia stihla presadit. Ziadna. Nemohla to ta Panna Maria o nejakych 10-20 rokov skorej niekomu povedat :)?

osobne to povazujem ak, tak za vizie jasnovidneho dietata, cize nieco skor blizke parapsychologii, nez doslova bozskeho povodu - tada njam zpohladu mojich sucasnych vedomosti a poznania, ktore nie je limitovane na ramec ponukany RKC. Taketo vizie su charakterizzovane zaprve tym, ze ten clovek vidi veci tak, ako zodpovedaju jeho nabozenskemu resp. kozmologickemu presvedceniu, to znamena ze Ind by videl Budhu a katolik Jezisa alebo P. Mariu ( pozri napr. aj material ktory zhromazdil Moody, kde na tento fenomen poukazuje), a za druhe nepostradaju katastroficke prvky a tykaju sa obvykle pomerne blizkej buducnosti. Ak ponukaju aj riesenie, je to len plus, obvykle ho obsahuju vsetky. A nie je netypicke ani to, ze naozaj pride k nejakej zmene ked sa to riesenie prenesie do reality. Vizie ppodobne tej o pekle a takmyto postavam su bzen aj napr. u schizofrenikov - cim netvrdim, ze Lucia bola dus. chora, iba to, ze nie su ojedinele, napr. aj pri holotropnom dychani a inych podobnych technikach.
 
Hodnoť

 

a) To, že peklo existuje nie je žiadnym tajomstvom, stačí si prečítať Božie Slovo.
b) "Aby ich zachránil, chce Boh vo svete zaviesť úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Ak ľudia urobia, čo vám poviem, veľa duší sa zachráni a bude mier." Máme to chápať tak, že Boh hodil svojho Syna cez palubu? Scestné, satan sa snaží, to sa mu nedá uprieť. Biblia píše niečo iného: Zj12,10 A počul som mohutný hlas volať v nebi: "Teraz nastala spása, moc a kráľovstvo nášho Boha a vláda jeho Pomazaného, lebo bol zvrhnutý žalobca našich bratov, ktorý na nich dňom i nocou žaloval pred naším Bohom. Ale oni nad ním zvíťazili pre Baránkovu krv a pre slovo svojho svedectva; a nemilovali svoj život až na smrť. Preto radujte sa, nebesia, aj vy, čo v nich bývate." ...
c) "Ak ľudia splnia moje želanie, Rusko sa obráti a bude mier. Ak nie, bude Rusko šíriť svoje bludy po svete a Svätý Otec bude musieť veľa trpieť, rôzne národy budú zničené. Ale nakoniec zvíťazí moje Nepoškvrnené Srdce."
To už je tvrdé vyhrážanie sa a vydieranie, ale aj odhalenie. Už tu nie je Božia vôľa ale kohosi želanie. Nie je ťažké uhádnuť koho. Citácia v Zj12,12 pokračuje - Beda však zemi i moru, lebo zostúpil k vám diabol, plný zlosti, lebo vie, že má málo času.
 

LEVI

tak si všímam, že sa aktívne zapájaš do diskusie najmä vtedy,keď chceš napísať niečo proti P.Márii
článok som nečítala,ale v zjavenia,aj keď RKC uznané,nemusíš vôbec veriť
 

 

Ak si pozrieš na čo všetko som reagoval zistíš, že to nie je len o Panne Márii ale aj o pápeženstve, modlárstve a aj ďalších odchýľkoach oproti Božiemu Slovu (ak to obmedzíme na člákny venované viere). Články p. Vojtka o fatimskom zjavení ovšem v plnej nahote odhaľujú pozadie tohto zjavenia aj ducha, ktorý sa za tým skrýva.
V tomto zmysle som reagoval aj na predošlé články p. Vojtka venované Fatimskému zjaveniu.
Už niekoľkokrát som napísal, tuším že aj v jedne našej predchádzajúcej diskusii, že Panna Mária a Ježišova matka podľa mňa (na základe pozornej analýzy vyhlásení údajnej Panny Márie) nie je tá istá osoba. Dokonca údajne pri jednom svojom zjavení prehlásila, že keď sa splnia jej požiadavky zjaví sa ona, aj Sedembolestná a ešte jedna Panna Mária (pravdepodobne lurdská, už si to nepamätám). Trojjediná Panna Mária - to je sila, tu už ide o pokus o priadenie božskej trojjedinosti Boha. Mnoho katolíkov povauje Máriu za boha, mnohí za spoluspasiteľku. Toto všetko je príkrom rozpore s Božím Slovom, ktoré si ja veľmi vážim. Preto píšem čo píšem. Nie z nenávisti, nie zo závisti, ani zo žierlivosti. Jednoducho tým chcem dosiahnuť, aby ľudia začali rozmýšľať a porovnávať a neverili každému bludnému duchu (1Jn4,1).
 

no

a ja to za bludy zas nepovažujem, o tej trojjedinnosti je fakt blbosť,s tým som sa nestretla
a pápež? to sme už hovorili: Ty si skaala a na tej...... tvrdil si že v hebrejčine či v čom to znamená iné. Faktom je že teológovia pri svojich vedomostiach majú väčšie pochybnosti vo viere ako obyčajný ľud,myslím,že stačí byť ako deti=jednoduchý(necháp to ako že nemáme študovať písmo)
ešte by som chcela, čo ak pravdu má RKC?to len že čo by si si myslel potom(nechcem citáty z písma)
 

 

Ak by mala pravdu rkc, potom by musel klamať Boh. Prepáč ale ja dôverujem Bohu.
 

 

Ak si pozrieš na čo všetko som reagoval zistíš, že to nie je len o Panne Márii ale aj o pápeženstve, modlárstve a aj ďalších odchýľkoach oproti Božiemu Slovu (ak to obmedzíme na člákny venované viere). Články p. Vojtka o fatimskom zjavení ovšem v plnej nahote odhaľujú pozadie tohto zjavenia aj ducha, ktorý sa za tým skrýva.
V tomto zmysle som reagoval aj na predošlé články p. Vojtka venované fatimskému zjaveniu.
Už niekoľkokrát som napísal, tuším že aj v jedne našej predchádzajúcej diskusii, že Panna Mária a Ježišova matka podľa mňa (na základe pozornej analýzy vyhlásení údajnej Panny Márie) nie je tá istá osoba. Dokonca pri jednom svojom zjavení údajne prehlásila, že keď sa splnia jej požiadavky zjaví sa ona, aj Sedembolestná a ešte jedna Panna Mária (pravdepodobne lurdská, už si to nepamätám). Trojjediná Panna Mária - to je sila, tu už ide o pokus o priradenie božskej trojjedinosti. Mnoho katolíkov považuje Máriu za boha, mnohí za spoluspasiteľku. Toto všetko je príkrom rozpore s Božím Slovom, ktoré si ja veľmi vážim. Preto píšem čo píšem. Nie z nenávisti, nie zo závisti, ani zo žiarlivosti. Jednoducho tým chcem dosiahnuť, aby ľudia začali rozmýšľať a porovnávať čo im je predkladané a neverili každému bludnému duchu (1Jn4,1).
 

 

Pardón, objavilo sa mi to ako neodoslané.
 

Sola scriptura?

Zjavenia Panny Márie dostávajú prívlastky podľa miesta, kde sa uskutočnili a ak sa nemýlim, každé zjavenie bolo čímsi špecifické. Z toho aj prívlastky. O žiadnej trojjedinosti nemôže byť ani reči.

Netuším, či ste evanjelik, alebo kresťan hociktorej inej denominácie, no ak sa chcete púšťať do katolicizmu, prosím, prečítajte si katechizmus (http://www.katechizmus.sk).

Takisto sa odvolávate na Božie Slovo, napriek tomu mám zvláštny pocit, že Váš výber veršov nie je celkom správny a povedal by som, že Božie Slovo účelovo vytrhávate z kontextu. Ako vy, i ja ho mám v úcte, preto s takým použitím čohosi tak cenného zásadne nesúhlasím.
 

 

Dodatok: ak by sme mali rátať domnelú x-jedinosť Panny Márie podľa počtu zjavení, razom by sme presiahli číslo tri... myslím, že také počítanie je scestné.
 

 

To číslo tri nevychádza z počtu "zjavení" ale z toho čo údajen povedal samotná táto bytosť pri jednom "zjavení" vvo Fatime. Boli tam uvedené "iba" tri. Preto o tom, či je toto počítanie scestné alebo nie si to prejednejte s touto bytosťou.
 

 

Tých "sola", ktoré je uznávam je niekoško, takže výraz sola stráca význam. Tá trojjedinosť vyplýva z textu, ktorý údajne povedala táto bytosť. Uviedla tri PAnny Márie. Ak tieto texty zjavenia vo Fatime (ktoré cituje p. Vojtko) poznáte, mali by ste vedieť o čom píšem. Ak ich nepoznte, tak doštudovať, aby sme mali jednotné noty. O.i. ste nespozorovali, že trojedinosť v tomto prípade používam ako sarkazmus.
Nie som ani evanjelik ani z inej deneminácie (cirkev podľa mena), som jednoducho kresťan. Na to aby som pochopil scestnosť katolicizmu nepotrebujem študovať katechizmus. Stačí mi Božie Slovo. Jeden anglický bankár povedal, že na to aby sme vedeli spoľahlivo odhaliť falošnú bankovku nie je potrebné študovať každú falošnú bankovku, stačí aby sme dôkladne poznali tú pravú.
V tým kontextom mi je to do smiechu. Toto hovorí zástupca katoliciznu, kde je táto prax pracovnou metódou. Ja sa spolieham na vedenie Duchom Svätým, ktorým som bol aj pokrstený.
 
Hodnoť

prepáč Marián

veríš tomu ? Ja mám z toho dojem taký ako napísala V Š. jasnozrivosť ovplyvnená a zabalená do ortodoxného r.katolicizmu.
 
Hodnoť

prepacte ale objasni mi niekto blizsie ?

Prvy spominany datum zjaveni sa pise v roku 1916. Lucia v r. 1916 mala 10 rokov aspon podla prveho clanku a v r. 2001 ked napisala (Na adresu spochybňujúcich hlasov, očakávajúcich ďalšie apokalyptické senzácie, Lucia 17. novembra 2001 odpovedala:...) by mala mat 95 r ak dobre ratam. Je este tato Lucia de Santos na zive ?
Druha vec co ma len tak mimochodom zaujala, mozno len pisatelska chybicka krasy, ze: O chvíľu Lucia bolestne vykríkla a v tvárach detí bolo badať hrôzu. To čo deti vtedy videli, zostalo tajomstvom. Meniaci sa výzor tvárí detí, nedával okolostojacim tušiť, či to, čo im bolo zjavené, je dobré, alebo zlé. Tak bolo badat hrozu ale ludia netusili ci to co deti videli bolo dobre alebo zle. Hroza = zle nie ? Aspon podla mojho smrtelnickeho vnimania.
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 89
 2. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 80
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 33
 4. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 27
 5. Stanislav Vošoust: Názor: M1 MackBook Air - Veľa muziky za “málo” peňazí alebo len bublina nafúknutá YouTube 23
 6. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 19
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 17
 8. Jaroslav Vidan: Nemáte toho už dosť ? 16
 9. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 16
 10. Anton Kovalčík: ... ak si ju dokážete uchovať - 1. 15

Rebríčky článkov


 1. Richard Gajarský: Hrozná manželka.
 2. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 3. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 4. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 5. Štefan Vidlár: D O J E M
 6. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 7. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 8. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 9. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 10. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke


Už ste čítali?