Dva príklady ideologickej kolonizácie z minulosti

Autor: Marian Vojtko | 6.2.2015 o 8:05 | Karma článku: 4,03 | Prečítané:  819x

Pápež František nás varuje pred ideologickou kolonizáciou rodiny. Tvrdá kampaň proti referendu zo strany niektorých politikov a médií dosvedčuje, že je to veľmi aktuálny problém dnes u nás na Slovensku - preto nás pápež povzbudzuje k odvahe. V tejto súvislosti som si spomenul na dva príklady z minulosti:

1.
Moja nebohá stará mama, ktorá bola maďarskej národnosti, koncom osemdesiatych rokov spomínala aféru, ktorá vtedy vzrušila Maďarsko:

V čase Gorbačovovej perestrojky a glasnosti začal v Maďarsku vychádzať pornografický časopis. Také čosi v socialistickom zriadení bolo dovtedy nemysliteľné! Mnohí v tom videli závan slobody a demokracie...
Zrazu sa však čosi stalo: V Amerike zomrela istá zámožná Židovka maďarského pôvodu a ukázalo sa, že za vydávaním časopisu stála práve ona. Dôvodom, prečo to robila, bola jej túžba pomstiť sa Maďarom za to, že počas vojny vyviezli jej rodinu do koncentračného tábora, kde zahynuli. Jej ideou bolo pomstiť sa maďarskému národu jeho morálnym rozkladom.

2.
Po nežnej revolúcii sa začalo u nás veľa hovoriť o slobodomurároch. Mnohí sa ma pýtali, kto sú to, tí slobodomurári. Ani ja som o nich skoro nič nevedel, preto som začal zháňať informácie a študovať. Ba podarilo sa mi dostať na neverejné stretnutie s podveľmajstrom francúzskeho Veľkého Orientu v hoteli Danube (február 1993), určenom pre "slovenskú elitu".
Postupne sa mi tak dostali do rúk rôzne materiály - u nás vydané v prvej polovici 20. storočia i mnohé aktuálne články zo zahraničia. V množstve informácií som narazil aj na túto zaujímavosť:

Za zákonmi umožňujúcimi rozvody manželstiev stáli slobodomurárske lóže, čo malo byť oficiálne prejavom demokracie a osobnej slobody jednotlivca. Avšak skutočný dôvod tejto snahy odhalili interné materiály francúzskeho Veľkého Orientu, ktoré sa objavili pri policajnom zásahu proti lóžam v medzivojnovom období:
Na dosiahnutie politického a ekonomického ovládnutia spoločnosti je potrebné túto spoločnosť destabilizovať. To sa podarí rozbitím základu, na ktorom stojí - rodiny. Ak sa podarí rozvrátiť rodiny, spoločnosť sa dostane do chaosu, čo umožní slobodomurárom chopiť sa moci...

Toto bola tajná mocenská ideológia slobodomurárov pred zhruba storočím.

Čo alebo kto je za súčasnou gender a homo ideológiou, a o čo mu v skutočnosti ide - to sa zatiaľ môžeme len domnievať...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Cynická hra Smer - SNS

Tu predsa nejde o chcenie – všetci chceme –, ale o základnú pokoru k realite.


Už ste čítali?