O čom naše médiá mlčia

Autor: Marian Vojtko | 9.11.2013 o 18:30 | Karma článku: 12,37 | Prečítané:  1844x

Z médií sa dozvedáme množstvo informácií, čo sa deje po celom svete. Okrem bulvárnych správ je to často o tragédiách, vojnách, zločinoch a tiež o porušovaní ľudských práv. Je však zvláštne, že naše médiá akosi prehliadajú pomerne časté prípady diskiminácie, útokov i vrážd kresťanov v moslimských krajinách. A ako vidno z prípadu, ktorý sa stal v tomto týždni, nezaujíma ich ani flagrantný prípad diskriminácie domácich katolíkov izraelským štátom v Jeruzaleme.

V stredu 6. novembra ráno o piatej bola 14 členná rodina Salameha Abu Tarbusha, bývajúca v dome neďaleko kontrolného bodu, ktorý oddeľuje Jeruzalem od Betlehema, vyhnaná izraelskými vojakmi na ulicu. Následne dom pred ich očami zbúrali buldozéry.

Zbúranie domu bolo nariadené jeruzalemskými úradmi, pričom o tom neboli informovaní ani jeho obyvatelia, ani Latinský patriarchát v Jeruzaleme (rímskokatolícke biskupstvo), ktorému od roku 1967 dom patrí.

Obyvateľom zobrali aj mobilný telefón, aby nemohli nikoho kontaktovať. Útočisko a dočasné bývanie napokon našli v stanoch Červeného kríža.

akrogmann_131105_9678.jpg

Na zbúranisko sa prišel pozrieť aj latinský patriarcha Jeruzalema arcibiskup Fouad Twal v sprievode ďalších biskupov, kňazov i právnych poradcov. "Neexistuje ospravedlnenie pre takéto búranie a keď jeruzalemské úrady a izraelská vláda demolácie nariaďujú a vyháňajú ľudí z vlastných domovov, roznecujú nenávisť a podkopávajú mierovú budúcnosť celej krajiny," povedal patriarcha.

akrogmann_131105_9722.jpg

Uvažujem, ako by asi reagovali médiá a politickí lídri mocností, keby sa niekde stalo niečo podobné židovskej rodine?
Neboli by sme zaplavení rozhorčenými odsúdeniami antisemitizmu?

A nechcem si ani len predstaviť, že by sa niečo také stalo moslimom...

 

fotografie sú z webstránky Latinského patriarchátu v Jeruzaleme

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?