Absolútna neprofesionalita Markízy

Autor: Marian Vojtko | 12.7.2013 o 6:55 | (upravené 14.7.2013 o 18:27) Karma článku: 15,29 | Prečítané:  7111x

Vymenovanie nového trnavského arcibiskupa zvládla väčšina médií na primeranej úrovni. TV Markíza však prepadla - morálne i profesionálne.

Redakcia Markízy v popoludňajších správach označila novomenovaného arcibiskupa Oroscha za "Bezákovho oponenta". Na základe čoho?
Biskup Orosch sa nikdy verejne nevyjadril proti arcibskupovi Bezákovi. Ba po Bezákovom odvolaní a Oroschovom nástupe do úradu administátora diecézy, na Oroschove pozvanie s Bezákom slávili spoločne svätú omšu. Sám Bezák v odpovediach na otázky z Vatikánu označil Oroscha za "svojho najbližšieho spolupracovníka".
Z čoho teda Markíza usúdila, že by mal byť oponent?

O biskupovi Oroschovi ďalej na Markíze tvrdili, že "zastupoval Bezáka po jeho odvolaní". Keďže arcibiskup Bezák bol odvolaný, jeho úrad ostal neobsadený - "sede vacante". Orosch ako admnistrátor Bezáka vystriedal, resp. nahradil, ale v žiadnom prípade nezastupoval.

Ako deň pokračoval, Markíza pritvrdzovala:
"Menovanie sa uskutočnilo v tajnosti, s vylúčením verejnosti." Vraj: čoho sa boja?
Menovanie biskupa sa vždy pripravuje v tajnosti. Všetci účastníci jednania sú viazaní mlčanlivosťou, až kým menovanie nie je oficiálne oznámené.
Tak sa to dialo aj pri iných menovaniach. Naposledy pri menovaní nitrianskeho pomocného biskupa Chovanca za diecézneho biskupa do Banskej Bystrice. Vtedy Markízu "menovanie v tajnosti" netrápilo... Vlastne tá správa ju vôbec nezaujímala. Ale keď sa jedná o bulvárne sústo v súvislosti s kauzou Bezák, tak na tom si treba zgustnúť!

To, čo bolo na zverejnení tohto menovania nie bežné, bolo jeho oznámenie v katedrále za prítomnosti kňazov. Klamstvo je, že by z toho bola verejnosť vylúčená. Katedrála nebola uzavretá, mohol do nej vstúpiť každý - či už náhodne, alebo preto, že sa dozvedel, že sa čosi bude diať.

Možno to redaktorov Markízy prekvapí, ale presne takto isto v trnavskej katedrále bolo oznámené aj menovanie Róberta Bezáka za trnavského arcibiskupa. Vtedy to bolo OK, a teraz je to zlé?

"Nový arcibiskup bude slávnostne vysvätený 31. augusta, na výročie vysvätenia trnavskej katedrály."
Tak táto veta je prejavom absolútneho amaterizmu. Odhliadnuc od toho, že výročie posviacky trnavskej katedrály je 30. augusta, najväčší nezmysel je informácia o vysviacke arcibiskupa.
Taká vysviacka v Katolíckej cirkvi neexistuje!
Existuje len biskupská vysviacka, a tú už nový arcibiskup Orosch prijal v roku 2004. Slávnosť, o ktorej Markíza chcela informovať, je slávnostné uvedenie do úradu. Do toho okamihu totiž arcibiskup Orosch stále spravuje Trnavskú arcidiecézu ako administrátor - podriadený v tomto úrade pápežovi. Po uvedení do úradu už bude vlastným pastierom arcidiecézy, čím sa aj menia niektoré jeho právomoci.

Napokon Markíza zasadila tvrdý úder: Pápež menovaním Oroscha zlyhal, lebo sa jedná o človeka bývalého arcibiskupa Jozefa Sokola (redaktorka asi netuší, že Sokol je Ján, nie Jozef; asi jej na čítačku napísali len "J. Sokol") a arcibiskupa Zvolenského.
Tak už je aj pápež zlý - "hosanna" sa mení na "ukrižuj"!
A zdá sa, že Markíza má informácie o nejakej zločineckej skupine, ktorej šéfujú Sokol a Zvolenský, a do ktorej patrí aj Orosch.
Ak má takéto informácie, je povinná ich poskytnúť polícii.
Ak nemá - dopúšťa sa trestného činu ohovárania.

A nakoniec sme sa dozvedeli, ako sú z nového arcibiskupa a z pápežovho rozhodnutia sklamaní veriaci...
Zabudli len dodať, že sa nejedná o ľudí veriacich v zmysle vierovyznania,
ale že sa jedná o veriacich v klamstvá, ktoré im TV Markíza servíruje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?