Môže SNS porušovať jazykový zákon?

Autor: Marian Vojtko | 8.6.2011 o 21:00 | Karma článku: 6,00 | Prečítané:  599x

Je zrejmé, že jazykový zákon - povinnosť uvádzať pri inojazyčných textoch i text v štátnom (rozumej slovenskom) jazyku, bol národniarmi vytvorený ako bič na Maďarov. Znamená to však, že pre slovenských národniarov tento zákon neplatí? Môžu oni používať maďarčinu bez paralelného použitia slovenčiny?

Dnes som mal zapnuté TA3, kde sa nejaký predstaviteľ SNS rozohňoval za dobro Slovenska. Pritom (samozrejme) nemohol opomenúť stranu Bélu Bugára, ktorú označoval maďarským slovom "híd".
Mám dojem, že to nie je prvý raz, čo som takéto označenie dotyčnej politickej strany počul z úst národniarskeho funkcionára.

Odhliadnuc od toho, že to nie je správny názov spomenutej strany, lebo tá sa volá "Most-Híd" (pričom jej zakladatelia takúto dvojjazyčnú formu názvu zrejme nezvolili zo strachu pred sankciami za porušenie jazykového zákona),
vyvstáva otázka, prečo predstavitelia SNS pri verejných vyhláseniach porušujú jazykový zákon a uvádzajú maďarský výraz bez slovenského, hoci aj im to zákon ukladá?

Nemal by ktosi ten nimi upletený bič teraz otočiť na nich samých?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?