Fatimské posolstvo (3) - 13. jún 1917

Autor: Marian Vojtko | 14.5.2010 o 11:15 | (upravené 17.9.2010 o 11:33) Karma článku: 5,26 | Prečítané:  2101x

Hoci sa fatimskí pastierici po prvom stretnutí s "prekrásnou paňou" 13. mája dohodli, že o tom nebudú nikomu hovoriť, predsa sa správa o nebeskej návšteve rozšírila po dedine. A tak 13. júna - v deň druhého stretnutia s nebeskou Paňou sa zišlo v Cova da Iria asi šesťdesiat zvedavcov.

Pani prišla rovnako, ako prvý raz, a prihovorila sa deťom:
"Neprestávajte sa každý deň modliť ruženec! Chcem, aby ste sa učili čítať, potom vám poviem, čo si želám."

Lucia sa na Paniu obrátila s prosbou: "Chcela by som vás požiadať, aby ste nás vzala do neba." Bola to jej reakcia na to, čo zažívala, keď jej mama vyčítala, že je klamárka a že si všetko vymysleli, aby boli zaujímavé. Výčitky a tresty od matky a klebety okolia Luciu natoľko sužovali, že vyjadrila túžbu uniknúť z tejto situácie.

Matka Božia však využila túto jej prosbu, aby poodhalila zámer, ktorý má Boh s týmito deťmi:
"Áno, Hyacintu a Františka vezmem veľmi skoro. Ale ty tu zostaneš. Ježiš potrebuje tvoje služby, aby ma poznali a milovali. Chce vo svete zaviesť úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu."

Lucia zosmutnela: "Zostanem tu teda celkom sama!"

"Nestrácaj odvahu, ja ťa nikdy neopustím. Nikdy!" uisťovala nebeská Pani Luciu. "Moje Nepoškvrnené Srdce bude tvojím útočišťom a cestou, ktorá ťa povedie k Bohu."

Pani znovu rozopäla ruky a z jej dlaní ožiarilo Luciu svetlo. Zdalo sa, akoby František a Hyacinta stáli v lúčoch, čo sa vznášali k nebu, a Luciu ožarovalo svetlo, ktoré sa rozlievalo po zemi.

 

Po tomto stretnutí s "prekrásnou paňou" sa deti dohodli, že to, čo sa dnes od nej dozvedeli - že František a Hyacinta pôjdu čoskoro do neba, nikomu nepovedia. Nechceli správou o ich skorej smrti zarmútiť svojich rodičov.

Niektorí si o tomto tajomstve myslia, že to je prvá časť "fatimského tajomstva". Avšak toto nepatrí do posolstva, ktoré zverila Nebeská Matka deťom ako tajomstvo. Tu sa deti samé rozhodli, že o tomto hovoriť nebudú.
Všetky tri časti toho "fatimského tajomstva" odovzdala Pani deťom pri ďalšom stretnutí 13. júla.


Súvisiace články:
1. Príprava
2. 13. máj 1917
4. 13. júl 1917
5. Dve časti tajomstva
6. Tretia časť tajomstva
7. 13.-19. august 1917
8. 13. september 1917

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?