Fatimské posoltvo (1) - príprava

Autor: Marian Vojtko | 13.5.2010 o 6:00 | (upravené 17.9.2010 o 11:32) Karma článku: 5,35 | Prečítané:  1992x

V čase besnenia Prvej svetovej vojny, keď ľudstvo zažívalo rozpad a zánik mnohých tradičných poriadkov a hodnôt (a ešte netušilo, čo ho v nasledujúcich desaťročiach čaká) rozhodol sa Boh ponúknuť liek svetu, ranenému hriechom - Nepoškvrnené Srdce Panny Márie. K tomuto zámeru si vybral tri deti z osady Aljustrel pri Fatime v Portugalských horách: 10 ročnú Luciu dos Santos, ktorá bola sesternicou súrodencom 9 ročnému Františkovi a 7 ročnej Hyacinte Martovcom.

Prv, ako sa im Matka Božia zjavila, pripravoval ich na toto stretnutie anjel.

anjel.jpg

Prvý raz sa to stalo začiatkom roku 1916 na vrchu Cabeço. Pri náhlom vetre oslovil malých pastierikov asi 14-15 ročný mládenec:
"Nebojte sa! Som anjel pokoja. Modlite sa so mnou:
Môj Bože, verím v teba, klaniam sa ti, dúfam v teba a milujem ťa. Prosím ťa o odpustenie pre všetkých, ktorí neveria v teba, neklaňajú sa ti, nedúfajú v teba, nemilujú ťa.
Tak sa modlite! Ježišovo a Máriine Srdce je vnímavé na hlas vašich modlitieb."

 

anjel2.jpg

 

 

Druhý raz sa im zjavil v lete na pozemku za domom Luciiných rodičov, kde sa deti hrali:
"Čo robíte? Modlite sa! Veľa sa modlite! Skladajte stále modlitby a obety Najvyššiemu."
Lucia sa spýtala: "Ako sa mám obetovať?"
Anjel odpovedal: "Všetkým, čím budete môcť. Skladajte obety v skutkoch, náhrady za hriechy a prosby za obrátenie hriešnikov. Privolávajte tiež mier pre svoju vlasť. Som jej anjelom strážnym, som anjel Portugalska. Najmä prijímajte utrpenia, ktoré na vás Pán posiela."

 

 

anjel3.jpg

 

Posledný raz prišiel anjel v októbri 1916. Deti sa modlili ruženec pri jaskyňke na vrchu Cabeço, kde sa im už raz zjavil.
Náhle ich ožiarilo svetlo a zjavil sa anjel. V ruke mal kalich a nad ním hostiu, z ktorej padali do kalicha kvapky krvi. Potom nechal kalich a hostiu voľne sa vznášať vo vzduchu, pokľakol si vedľa detí a trikrát sa modlil:
"Najsvätejšia Trojica, Otec, Syn a Duch Svätý, s hlbokou úctou sa ti klaniam a obetujem ti najsvätejšie Telo, Krv, Dušu a Božstvo nášho Pána Ježiša Krista, prítomného vo všetkých svätostánkoch sveta, na odprosenie všetkých urážok, svätokrádeže a ľahostajnosti, ktorými je urážaný.
Pre nekonečné zásluhy jeho Najsvätejšieho Srdca a na orodovanie Nepoškvrneného Srdca Panny Márie ťa prosím za obrátenie úbohých hriešnikov."

Potom anjel vstal hostiu dal Lucii (ktorá už bola na prvom svätom prijímaní) a z kalicha dal piť Hyacinte a Františkovi:
"Prijmite Telo a Krv Ježiša Krista, ktorého nevďační ľudia tak hrozne urážajú. Kajajte sa za ich hriechy a potešte svojho Boha."

 

Takto anjel pripravoval deti na stretnutie s "prekrásnou paňou", ktoré ich čakalo v nedeľu 13. mája 1917.Súvisiace články:
2. 13. máj 1917
3. 13. jún 1917
4. 13. júl 1917
5. Dve časti tajomstva
6. Tretia časť tajomstva
7. 13.-19. august 1917
8. 13. september 1917

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda má dáta, ale zatiaľ nemá odpovede

Otázny je semafor aj školy.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ďalší testovací „úspech“

Matovič potrebuje ostatných rovnako ako oni jeho.


Už ste čítali?